Twórca i aktorzy o finale 1. sezonu

Twórca serialu „Mr. Robot” – Sam Esmail, kolejny raz zaskoczył widzów, proponując finał zupełnie inny, niż się spodziewano. W scenariuszu ominięty został wątek hakowania i niszczenia E Corp, a zamiast tego otrzymaliśmy głęboki i zaskakujący koniec.

– Chcieliśmy w ten sposób przenieść widzów i samego bohatera oraz jego alter ego do innego świata, już po tym, co się stało. Dzięki tej zmianie, otworzyliśmy sobie drogę do wielu nowych i ciekawych wątków, które tak naprawdę poznacie dopiero w 2. sezonie. A wszystko kosztem małego przeskoku w czasie. Nie zapominajcie jednak o 9 odcinku, w którym Darlene wspomniała, że to Elliot razem z nią stworzył FSociety. Straciliśmy 3 dni. Co się w nich stało? Gdzie jest Tyrell? Jak wyglądała ich umowa? To wszystko odkryjemy dopiero w 2. sezonie. Naszym celem w finale 1. serii była zmiana kierunku, w jakim podąża serial. Dotychczas była to produkcja, w której Elliot starał się rozwiązać tajemnicę, jaką posiadał wewnątrz siebie. Teraz ten wątek będzie rozwijany. Elliot jest świadomy tego, co z niego wychodzi. Jak sobie z tym poradzi? – powiedział Sam Esmail w rozmowie z EW.com.

Twórca „Mr. Robot” dodał też, że wiele tajemnic z finału 1. sezonu nie zostanie rozwiązanych w premierze 2. serii.

– Prawdopodobnie będziemy to wyjaśniać przez cały 2. sezon. Mamy całą historię FSociety oraz te 3 dni, w których nikt nie wie co się stało. Ujawnimy to wszystko, ale nie wiem dokładnie w jaki sposób – dodał Esmail.

Na temat finału 1. sezonu wypowiedział się również Christian Slater, dla którego prawda o Mr. Robocie była tak samo zaskakująca, jak dla każdego z widzów.

Gdy czytałem scenariusz pilota, nie było w nim nic nadzwyczajnego. Pamiętam jednak, gdy powiedziałem do swojego agenta: „Nie wiem, czy ten gość faktycznie tam jest”. Później miałem pierwsze spotkanie z producentami i Samem Esmailem. Poprosiłem ich wprost, by powiedzieli mi, o co chodzi z tym facetem i kim on jest. I właśnie wtedy Sam powiedział mi coś w rodzaju: „Mr. Robot to duch ojca Elliota”. Byłem podekscytowany, zaintrygowany i zafascynowany. Nie wiedziałem, jak oni chcą to wszystko przedstawić – tłumaczy Slater.

Tagi

Polecamy również:

0 komentarzy do “Twórca i aktorzy o finale 1. sezonu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ankieta

Ulubiony bohater

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...